Слава нашим вчителям за терпіння й істини, що уміють окрилять нас думками чистими. Шлях до знань і шлях до зір нам відкрив колегіум. Йдем вітрам наперекір,—цільні й наполегливі...


Батькам


Дитяча агресивність - поради батькам!



1. Якщо Вас щось турбує в поведінці дитини, якомога швидше зустріньтеся і обговоріть це із класним керівником, шкільним психологом.
2. Якщо в родині відбулися події, що вплинули на психологічний стан дитини, повідомте про це класного керівника. Саме зміни в сімейному житті часто пояснюють раптові зміни в поведінці дітей.
3. Цікавтеся шкільними справами, обговорюйте складні ситуації, разом шукайте вихід із конфліктів.
4. Допоможіть дитині вивчити імена нових учителів, запропонуйте описати їх, виділити якісь особливі риси.
5. Порадьте дитині в складних ситуаціях звертатися за порадою до класного керівника, шкільного психолога.
6. Привчайте дитину до самостійності поступово: вона має сама збирати портфель, телефонувати однокласникам і питати про уроки тощо. Не слід відразу послаблювати контроль за навчальною діяльністю, якщо в період навчання в початковій школі вона звикла до контролю з вашого боку.
7. Основними помічниками у складних ситуаціях є терпіння, увага, розуміння.
8. Не обмежуйте свій інтерес звичайним питанням типу: «Як пройшов твій день у школі?». Кожного тижня вибирайте час, вільний від домашніх справ, і уважно розмовляйте з дитиною про школу. Запам’ятовуйте окремі імена, події та деталі, про які дитина вам повідомляє, використовуйте їх надалі для того, щоб починати подібні розмови про школу. Не пов’язуйте оцінки за успішність дитини зі своєю системою покарань і заохочень.
9. Ваша дитина має оцінювати свою гарну успішність як нагороду, а неуспішність — як покарання. Якщо у дитини навчання йде добре, проявляйте частіше свою радість. Висловлюйте заклопотаність, якщо у дитини не все добре в школі. Постарайтеся наскільки можливо, не встановлювати покарань і заохочень вони можуть привести до емоційних проблем.
10. Допомагайте дитині виконувати домашні завдання, але не робіть їх самі. Продемонструйте інтерес до цих завдань. Якщо дитина звертається до вас з питаннями, пов’язаними з домашніми завданнями, допоможіть їй знайти відповіді самостійно, а не підказуйте їх. Допоможіть дитині відчути інтерес до того, що викладають у школі.
11. З’ясуйте, що взагалі цікавить вашу дитину, а потім встановіть зв’язок між його інтересами і предметами, що вивчаються в школі. Наприклад, любов дитини до фільмів можна перетворити на прагнення читати книги, подарувавши книгу, по якій поставлений фільм. Шукайте будь-які можливості, щоб дитина могла застосувати свої знання, отримані в школі, в домашній діяльності. Наприклад, доручіть їй розрахувати необхідну кількість продуктів для приготування їжі або необхідну кількість фарби, щоб пофарбувати певну поверхню.
12. Особливі зусилля прикладайте для того, щоб підтримати спокійну та стабільну атмосферу в домі, коли в житті дитини відбуваються зміни. Намагайтеся уникнути великих змін чи порушень в домашній атмосфері. Спокій домашнього життя допоможе дитині більш ефективно вирішувати проблеми в школі.

Золоті заповіді батькам
Шановні батьки! Давайте вчитися виховувати наших дітей, пізнавати те, чого ми не знаємо, знайомитись з основами педагогіки, психології, права, якщо насправді любимо своїх дітей і бажаємо їм щастя. Ці рекомендації допоможуть вам швидше набути батьківської мудрості.
1.Ніколи не кажіть, що у вас немає часу виховувати свою дитину, бо це означатиме: мені ніколи її любити.
2.Не сприймайте свою дитину як свою власність, не ростіть її для себе, не вимагайте від неї реалізації заданої вами життєвої програми і досягнення поставленої вами мети. Дайте їй право прожити власне життя.
3.Ніколі не навчайте тому,учому самі не обізнані.
4.Вчіть дитину самостійно приймати рішення і відповідати за них.
5.Довіряйте дитині. Дозвольте робити власні помилки, тоді дитина оволодіє вмінням їх самостійно виправляти.
6.Не соромтеся виявляти свою любов до дитини, дайте їй зрозуміти, що любитимете її за будь-яких обставин.
7.Ніколи не давайте дитині негативних оцінкових суджень(«ти поганий», «ти брехливий», «ти злий»), оцінювати треба лише вчинки.
8.Намагайтеся впливати на дитину проханням — це найефективніший спосіб давати їй інструкції.
9.Не ставтеся до дитини зневажливо.
10.Будьте послідовними у своїх вимогах.
11.Ніколи не порівнюйте свою дитину з іншими (друзями, однокласниками, сусідами), а порівнюйте лише з тим, якою вона була вчора і якою є сьогодні.

ВІД ЧОГО ЗАЛЕЖИТЬ УСПІХ ВИХОВАННЯ В СІМ’Ї
1.Сприятливий мікроклімат у родині.
2.Спільна діяльність членів сімї.
3.Справедливий розподіл обовязків, взаємодопомога та взаємопідтримка.
4.Спільний життєвий світогляд.
5.Оптимістичні настрої родини.
6.Особистий приклад батьків – головний метод родинного виховання (наслідування досвіду).
7.Шанування членів родини, повага до старших.
8.Бережливе ставлення до природи.
9.Активна участь дітей у сімейному житті.
10.Відсутність насилля в родині.
11.Збереження родинних традицій і звичаїв.
12.Відбір телепередач, інтернет-сайтів.
13.Любов до читання, створення родинної бібліотеки.



ПРАВА І ОБОВ'ЯЗКИ БАТЬКІВ
Права батьків
Батьки мають право:

  1. На ознайомлення із Статутом колегіуму і іншими документами, що регламентують організацію освітнього процесу.
  2. На участь в управлінні колегіумом, в якому навчаються їх діти (батьківські комітети класів, загальношкільний батьківський комітет, Рада колегіуму, піклувальна рада).
  3. На ознайомлення з ходом і змістом освітнього процесу, а також з оцінками успішності своїх дітей.
  4. На перевід дитини, що займалась за індивідуальним планом, для продовження освіти в колегіумі.
  5. При виникненні спірних питань обговорювати їх з вчителем або адміністрацією колегіуму.
  6. Забезпечувати релігійне і етичне виховання дітей відповідно до своїх власних переконань. Нікому окремо і жодній групі осіб, узятій в цілому, не слід нав'язувати релігійне виховання, не сумісне з їх переконаннями.
  7. Надавати матеріальну допомогу колегіуму  у формі, передбаченій Статутом; знайомитися з матеріалами про використання коштів.
  8. Батьки, які проживають окремо від дитини, мають право на відвідини батьківських зборів, а також на отримання інформації про свою дитину, якщо це не суперечить закону і не завдає шкоди дитині.
  9. З відома адміністрації познайомитися з вчителями, з розкладом уроків до початку навчального року.
  10. Вимагати дотримання прав дитини.
  11. На повну інформацію про учбовий процес.
  12. На додаткову зустріч з вчителем, якщо батько вважає, що на те є підстави.
  13. Висловлювати обгрунтовану критику на адресу колегіуму на батьківських зборах, а також при зустрічі з директором колегіуму.
  14. У разі конфлікту між батьком і вчителем, між вчителем та учнем, а також у разі конфлікту між самими учнями на перевід дитини з відома адміністрації в інший клас.
  15. Обов'язки батьків
    1.       Забезпечувати  і захищати права і інтереси своїх дітей, не заподіюючи шкоди їх фізичному і психічному здоров'ю, етичному розвитку, виховувати дітей, виключаючи зневажливе, грубе, жорстоке, таке, що принижує людську гідність відношення, образу, експлуатацію.
    2.       Забезпечити дітям до 15 років здобування основної загальної освіти в загальноосвітній школі або іншому прирівняному до неї по статусу освітній установі.
    3.       Виконувати Статут колегіуму.
    4.       Не допускати невиправданого втручання в роботу вчителів з питань, які по своєму характеру входять до їх компетентності.
    5.       Забезпечувати в міру своїх здібностей і фінансових можливостей умови життя, необхідні для нормального розвитку дитини.
    6.       Забезпечити дитину всім необхідним для відвідин колегіуму (канцелярське приладдя, спортивна форма, додаткові навчальні посібники).
    7.       Регулярно відвідувати батьківські збори, відвідувати колегіум по виклику класного керівника або адміністрації.
    8.       Відпускати дитину на позакласні шкільні заходи, якщо дитина здорова і сама того бажає.
    9.       По можливості виділяти матеріальні кошти на відвідини театрів і музеїв, якщо цього вимагає програма класу або колегіуму.
    10.   Дотримувати внутрішній розпорядок колегіуму (не відволікати вчителя питаннями під час уроку).
    11.   Контролювати відвідуваність уроків, виконання домашніх завдань і результати навчального  процесу.

    12.   Батьки зобов'язані стежити за зовнішнім виглядом дитини.

Немає коментарів:

Дописати коментар